Sokan felteszik ezt a kérdést maguknak. Egyesek elkezdik és jól működik, mások egy idő után abbahagyják.
Pár gondolatot itt leírok, hogy mire érdemes figyeljünk, ha foglalkozni akarunk bizományi értékesítéssel:
Mintha egy nagykerben megengednénk, hogy válogassunk
A legelőnyösebb része az, hogy csak azt vesszük be, amit akarunk. Tehát rossz minőségű vagy eladhatatlan szabású termékre rámondhatjuk azonnal, hogy “Sajnálom, de ezt nem tudom bevenni!”. Vagyis olyan ez mintha megengednék, hogy egy nagykerben válogassunk a ruhák között. Ne féljünk azt mondani, hogy „Ez nem az évszaknak megfelelő, de ha 2 hónap múlva visszahozza, akkor be tudom venni”. Itt most nem vagyunk kényszerhelyzetben mint egy nagykerben, ahol meg kell mindent vennünk, ami a zsákban van. (Ez persze nem mindig igaz, hiszen a mi nagykerünkben is főleg a visszatérő kiskereskedőknek, megengedtük, hogy 1-2 számukra nem szimpatikus ruhát kiemeljenek a zsákból – nagykereskedője válogatja).
A bizományosi ár
Az ár egy nagyon fontos kérdés. Már a bevételkor meg kell egyezni a vevővel, hogy mennyit tudunk neki fizetni, ha sikerül eladni a ruhát. Ha utólag keveselli a kapott pénzt, akár el is veszíthetünk ezzel egy potenciális vásárlót vagy partnert sőt, ha e miatt a rossz hírünket kelti, az még további károkat is okoz a vállalkozásunknak.
Árképzésnél a mi eladási áraink az irányadóak. Ha az adott nadrág nálunk megvásárolható 1000 Ft + Áfa összegért, akkor nem lehet többet adni érte, mint 3-400 Ft-ot. Hiszen az eladás után mi még az áfát ki fogjuk utána fizetni és kell, hogy legalább annyi nyereség legyen a ruhán, mint amennyi egy olyanon van, amelyet a használtruha nagykerben vásárolunk.
Készpénzt adjak vagy le kell vásárolni az eladott ruha árát?
Ezt is tisztázni kell már az elején. Sokan azért hozzák be a ruháikat mert készpénzre van szükségük, nem pedig újabb ruhákra. Azonban azt is kell látni, hogy a kapott pénzt , ők az élelmiszerboltba viszik , ahol legtöbbször kenyeret, tejet, mosóport, öblítőt, WC papírt, és egyéb háztartási árukat vásárolnak. Ezért sok olyan használtruha kiskereskedő, aki rendelkezik eladói végzettséggel is (hiszen a jelenlegi szabályozás szerint a használtruha vállalkozás végzéséhez nem kell rendelkezni vele), a boltja egy szegletében (főleg falun) háztartási árut is tart. Így az eladott ruhák árát azonnal a helyszínen el tudja költeni háztartási árura a vevő és így dupla nyereség marad a pénztárban.
Kell-e szerződést írni?
IGEN. Minden bevett ruháról készítsünk egy feljegyzést egy 3 lapos átíró tömbbe, amelyet a papír írószerben megvásárolhatunk. A főlap mindig a tömbben marad, a második lap a könyvelőnkké, a harmadik pedig a vevőé. A bevett ruhák 2-3 szavas leírásával egyértelműen azonosíthatóan írjuk le, hogy milyen ruhát vettünk be és milyen árat fogunk érte kifizetni, ha eladtuk. Ne felejtsük el dátumozni! Majd csatoljunk hozzá egy szerződést, amely tartalmazza a vállalásainkat és a bizományba adó jogait és kötelességeit. Egy ilyen bizományosi szerződés mintát a Használtruha Sikerkönyv oldalról is le tudsz tölteni itt: Klikk
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: